سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

 

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار (به انگلیسی: Barbed wire) یک نوع سیم رشته‌ای ساخته شده با لبه‌های تیز با نقاط تنظیم شده، در فواصل و امتداد مرتب شده از رشته‌ها می‌باشد. این رشته‌ها برای ساختن نرده‌های ارزان قیمت و در اطراف بالای دیوارهای املاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. حق ثبت و اختراع سیم خاردار برای نخستین بار به «لوسین بی اسمیت» از شهر «کنت، اوهایو» در سال ۱۸۶۷ در ایالات متحده به عنوان مخترع صادر گردید

کاربرد های سیم خاردار

مهار کردن

مهار‌کردن، یکی از مهم‌ترین کاربردهای سیم خاردار است. در اطراف زندان، برای محبوس‌کردن زندانیان از سیم خاردار استفاده می‌شود. بعلاوه، از این محصول برای جلوگیری از ورود، آسیب یا حمله‌ی حیوانات به مزارع کشاورزی استفاده می‌شود.

بخش‌بندی کردن

استفاده از سیم خاردار، روش مناسبی برای بخش‌بندی و تقسیم اراضی است. مرزبندی میان کشورها از نمونه‌های کاربرد این محصول است.

کاربردهای نظامی سیم خاردار

استفاده از سیم خاردار باعث می‌شود که در صورت حمله‌ی نظامی دشمن، عملیات آن‌ها به آهستگی صورت بگیرد تا جایی که فرصت دفاع وجود داشته باشد.

انواع سیم خاردار

 

سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

این نوع سیم خاردار بصورت خط صاف و موازی نصب میگردد. این نوع سیم خاردار برای دور باغ و زمین کشاورزی و سایر محوطه‌هایی که است که نیاز به حصار دارند ولی از اهمیت بالایی برخوردار نیستند.

سیم خاردار خطی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مفتول گالوانیزه گرم که در ساخت سیم خاردار خطی استفاده می‌شود، به عنوان ارزان ترین نوع مفتول باعث می‌شود استفاده از این نوع سیم خاردار مقرون به‌صرفه باشد.
سیم خاردار خطی، در عین برخورداری از مقاومت بالا در برابر سرما و گرما و رطوبت و آب، از زنگ زدگی و خوردگی مصون می‌ماند

و به همین خاطر بهترین گزینه برای حصارکشی امنیتی با قیمت پایین محسوب می‌شود. این سیم‌ها از دو رشته مفتول ساخته شده‌اند

که به دور یک محور پیچ می‌خورند.

از این نوع سیم خاردار بیشتر برای حفاظت محوطه کارخانه‌ها، مراکز نظامی و فرودگاه ها و …. استفاده می‌شود، سیم خطی، به راحتی باز و بسته می‌شود،

دوام و ماندگاری بالایی دارد، بسیار انعطاف پذیر بوده و مانع از عبور حیوانات می‌شود، نصب آن در انواع زمین‌ها آسان است، این سیم‌ها وزن بسیار

کمی دارند و پس حمل و نقل آن‌ها به راحتی انجام می‌شود.

قطر سیم خطی، حدود 100 سانتی‌متر است و از فولاد سخت ساخته شده و سپس تحت فرآیند گالوانیزاسیون گرم قرار گرفته‌اند. این سیم‌ها با ضخامت‌های مختلف در دسترس قرار دارند.

 

 

جنس سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

سیم خاردارهای خطی به شکل یک خط صاف هستند و روی آن‌ها تیغ‌ها با فاصله‌ کمی قرار گرفتند تا مانع از رفت و آمد شوند. در این نوع سیم خاردار سایز سیم‌ها عددی بین 2 الی 2.5 میلی‌متر خواهد بود و از جنس گالوانیزه تولید می‌شوند.

کاربرد سیم خاردار خطی

 

مزایا و معایب استفاده از سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

  • قیمت مناسب یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سیم خاردار خطی است.
  • برای جلوگیری از ورود و حمله‌ حیوانات به زمین کشاورزی یا باغ، فوق‌العاده کاربردی است.
  • از انعطاف‌پذیری بالایی هم برخوردار است.
  • به سرعت و با کم‌ترین مشکل می‌توان آن را نصب کرد..
  • در برابر گرما و سرما و خوردگی نیز مقاوم است.

 

اندازه های کلاف سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

هر کلاف سیم خاردار سوزنی خطی حدود 200 متر طول دارد. از آنجاییکه هر کلاف آن 25 متر وزن دارد لذا هر کیلوگرم سیم خاردار خطی سوزنی تقریباً 8 متر است و هر متر آن 125 گرم وزن دارد. این عدد مربوط به محصولی با مفتول 2.5 میلیمتر و ضخات خار 2 میل است. همجنین فاصله خار در سیم خاردار ها در حدود 5 تا 10 سانتیمتر است.
هرچه ضخامت مفتول سیم خاردار و یا ضخامت قطر خار آن بیشتر شود وزن هر متر آن بیشتر خواهد بود.

متراژ هر کلاف سیم خاردار اسرائیلی، تبری یا تیغی خطی استاندارد تقریباً 144 متر است. وزن هر کلاف آن نیز حدود 12 کیلوگرم وزن دارد. به عبارتی هر کیلو سیم خاردار خطی تبری 12 متر است و وزن هر متر سیم تیغدار اسرائیلی خطی 84 گرم می‌باشد.

سیم خاردار تبری

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

سیم خاردار تبری یکی از جدیدترین انواع سیم خاردارها است که همانطور که از نامش نیز پیدا است تیغ های آن به صورت تبری شکل است که در فواصل استانداری به صورت منظم بر روی سیم مفتولی قرار گرفته اند. تیغ های این نوع سیم خاردار از ورق های گالوانیزه گرم با کیفیت بالا تولید می شود.

سیم خاردار تبری در بازار با نام های دیگری نظیر سیم خاردار تیغی، ژیلتی، ناتویی و لیزری شناخته می شود. سیم خاردار تبری شامل دو مدل خطی و حلقوی می شود و مهم ترین ویژگی درخور توجه آن سطح ایمنی بالای آن است و در مقایسه با دیگر انواع سیم خاردارهای دیگر نظیر سیم خاردار سوزنی ایمن تر است. بسته بندی این ابزار امنیتی به صورت کلاف است که معمولا وزن هر کلاف تقریبا 6 الی 10 کیلوگرم می باشد.

کاربرد سیم خاردار تبری

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

نصب سیم خاردار تبری با توجه به دو مدلی که از آن تولید می شود ( خطی و حلقوی ) ، موجب شده تا برای موارد متعددی کاربرد داشته باشد. جالب است که بدانید این نوع سیم خاردار به عنوان زیبا ترین سیم خاردار نیزشناخته می شود و در کنار سطح ایمنی بالا، به دلیل درخشندگی که دارد در ساختمان های نوساز و لوکس نیز برای حصارکشی از آن استفاده می کنند. از دیگر موارد کاربرد سیم خاردار تبری در اماکن مهم و حساس مانند پادگان های نظامی است که در ادامه چند مورد از مکان هایی که به وفور از این نوع سیم خاردار استفاده می کنند را معرفی می کنیم که به قرار ذیل است:

  • دیوارهای اطراف منازل مسکونی مانند ویلاها، مجتمع ها و برج ها
  • برای حفاظت اطراف باغ ها و هتل ها
  • اماکن و پادگان های نظامی
  • مراکز ملی و ادارات دولتی
  • حصارکشی دیوارهای اطراف فرودگاه ها

مزایای سیم خاردار تبری

با توجه به انچه که در مورد کاربرد این نوع سیم خاردار گفته شد، در مقایسه با دیگر انواع سیم های خاردار ضریب امنیتی بالاتری دارد. قابلیت حمل و نقل آسان و نصب سریعتر نیز از دیگر مزیت های این ابزار به شمار می رود. همچنین سیم خاردار تبری در کنار زیبایی، عمر مفید طولانی نیز دارد.

اندازه کلاف سیم خاردار تبری

در تعیین قیمت سیم خاردار تبری عوامل مختلفی تاثیر دارد که از آن جمله می توان به ضخامت مفتول و ضخامت خار و نوع سیم به

کار رفته در آن اشاره کرد. سیم خاردارهای تبری با توجه به درجه کیفیت بالایی که دارند، در مقایسه با دیگر انواع سیم خاردار، قیمت

بالاتری دارند و از سوی دیگر از امنیت بالاتری نیز برخوردار می باشند. سیم خاردار تبری نوع خطی قیمت ارزانتری نسبت به نوع حلقوی دارد، اما

در حالت کلی علاوه بر جنس و متریال های به کار رفته در ساخت این ابزار امنیتی، نوسانات موجود در بازار نیز در افزایش و کاهش قیمت تاثیر دارند.

برای اطلاع از قیمت روز انواع سیم خاردار تبری با ما تماس بگیرید

 عرضه سیم خاردار خطی و تبری در ایمن سازان وحدت

سیم خاردار خطی تبری+بروز ترین لیست قیمت

ایمن سازان وحدت با بیش از پانزده سال سابقه در تولید انواع ورق های حصاری توری،ذوزنقه ای ،سیم خاردار حلقوی و خطی میباشد.در صورتی که نیاز به مشاوره دارید میتوانید همین الان با شماره 09125915890 تماس بگیرید تا ما شمارا بصورت کاملا رایگان و راهنمایی و مشاوره دهیم

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است